O mnie/About me


 Weronika.
 19-latka mieszkająca w Krakowie. Blogerka z pasji. 

Poza blogiem, jestem przede wszystkim studentką kosmetologii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Oprócz tego od prawie 3 lat trenuję pole dance. Staram się prowadzić zdrowy i zrównoważony tryb życia.
Jestem 100% realistką oraz feministką. Staram się wierzyć w siebie i mierzyć wysoko, nie przeceniając przy tym swoich możliwości. Staram się nie poddawać w tym co robię i być coraz lepszą. Jestem ambiwertyczką, ciężko byłoby mi przetrwać bez relacji z innymi ludźmi, jednocześnie czasami lubię pobyć sama ze sobą. Jestem bardzo konkretną, bezpośrednią i szczerą osobą. Uwielbiam się rozwijać na wielu płaszczyznach i w wielu dziedzinach poszerzać swoją wiedzę.

------------------------------------------
English version
Weronika
19 year old girl living in Cracow. Blogger with passion.
 
Beside being a blogger, I am a student of the cosmetology at AWF Cracow. I've been a pole dancer for almost 3 years. I try to lead a healthy lifestyle.
 
I am 100% realist and feminist. I try to believe in mysefl and aim high, but do not overestimate my posibilities. I try not to give up and to get better and  better every day. I am the ambivert, I think I could hardly exist without realtions with other people but ath the same time, I like to spend time only with myself sometimes. I am the concrete, honest and direct person. I love to develop mysefl in many areas and increase my knowledge in many branches of the science and life.

Subscribe