O mnie/About me


To ja, Weronika.
 16-latka mieszkająca w województwie podkarpackim. Blogerka z pasji. 

Poza blogowaniem, jedną z moich największych pasji jest śpiewanie. Kocham to robić od dzieciństwa. Od małego uwielbiam sport. Trenowałam siatkówkę i piłkę nożną. Uwielbiam podróżować! Lubię modę, mam swój styl, nienawidzę modowych klonów. Jednym z moich zainteresowań jest również makijaż. Posiadam raczej umysł ścisły, ale nie mam problemów z przedmiotami humanistycznymi. 

Jestem realistką, która czasami zmienia się w optymistkę. Staram się wierzyć w siebie i mierzyć wysoko, nie przeceniając przy tym swoich możliwości. Staram się nie poddawać w tym co robię i być coraz lepszą. Jestem introwertyczną ekstrawertyczką jeśli tak w ogóle się da. Samej ciężko jest mi określić swoją osobowość. Może tobie się to uda, jeśli zostaniesz tu na dłużej...?

------------------------------------------
English version
It's me, Weronika
16-years old girl, living in podkarpackie province. Blogger with passion.

Besides blogging, one of my biggest passions is singing. I love doing it since I was a child. I enjoy sport also since childhood. I was training volleyball and football. I really love traveling! I like fashion, I have my own style and I hate fashion clones. One of my interests is also makeup. I rather have mind strict, but I don't have problems with humanistic subjects.  
I'm realist, whose sometimes change into optymist person.  I try to belive in myself, aim high, but don't overestimate my possibilities. I try to not give up and be better and better at what I do. I'm an introverted extrowert if it's possible at all. It's hard to me to define my personality. Maybe, you will be able to do it, if you stay there for a long time...?

Subscribe